Աջափնյակ վարչական շրջանում կրակոցներ են հնչել, կան վիրավորներ: Այսօր Աջափնյակ թաղամասում տեղի ունեցած դեպքի հետևանքով, նախնական տվյալներով, հիվանդանոց է տեղափոխվել 7 քաղաքացի: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից: «Երեքի առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, երեքինը` ծանր: Մեկ քաղաքացի մահացել է: Առողջական վիճակի մասին կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»,- հայտնեցին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից: Աջափնյակ վարչական շրջանում […]
Երևանի մետրոպոլիտենում մուտքի և ելքի հին դռները փոխարինվել են նորերով
Կառավարության ֆինանսավորմամբ ավարտվել է Մեետրոպոլիտենի մուտքի և ելքի հին դռների փոխարինումը նորերով, որոնք նախատեսված են նաև հենաշարժողական խնդիրներ ունեցող քաղաքացիների համար։ Ընդհանուր փոխարինվել է 135 դուռ։ «Նախորդ անգամ դռները նորացվել էին դեռևս 2010 թվականին։ Մենք շարունակում ենք քայլ առ քայլ բարելավել մետրոպոլիտենի պայմանները՝ ստեղծելով ավելի հարմար, անվտանգ և ժամանակակից միջավայր բոլոր ուղևորների համար»,- ասվում է […]
Սույն թվականի փետրվարի 6-ին տեղի կունենա Հայաստանում Ռումինիայի պատվավոր հյուպատոսության գրասենյակի պաշտոնական բացման հանդիսավոր արարողությունը
Հարգելի գործընկերներ Սիրով տեղեկացնում եմ, որ սույն թվականի փետրվարի 6-ին՝ ժամը 14։00-ին, Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքում Կենտրոնական հրապարակ 3 հասցեում տեղի կունենա Հայաստանում Ռումինիայի պատվավոր հյուպատոսության գրասենյակի պաշտոնական բացման հանդիսավոր արարողությունը։ Հյուպատոսության գրասենյակի գործունեությունը միտված է նպաստելու մարզի միջմշակութային կապերի խորացմանը, միջազգային համագործակցության ընդլայնմանը, ինչպես նաև եղբայրական ժողովուրդների միջև ձևավորված բարեկամական հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանը։ ինձ […]
Նիկոլ Փաշինյանը Դավոսում՝ Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակում, ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հրավերով որպես հիմնադիր անդամ մասնակցել է «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրության ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Դավոսում՝ Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակում, ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հրավերով որպես հիմնադիր անդամ մասնակցել է «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրության ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը։ Միջոցառմանը ներկա են եղել նաև Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը և Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը: Ստորագրման արարողությանը մասնակցել են Հայաստանի, ԱՄՆ-ի, Արգենտինայի, Ադրբեջանի, Բահրեյնի, Բելգիայի, Բուլղարիայի, Եգիպտոսի, Հունգարիայի, Ինդոնեզիայի, Հորդանանի, Ղազախստանի, […]
Հայաստանի Հանրապետության բանակի նոր համազգեստը, որն անցնում է զորային փորձարկում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Հայաստանի Հանրապետության բանակի նոր համազգեստը, որն անցնում է զորային փորձարկում։
ԱԳ նախարար Միրզոյանի ասուլիս Վաշինգտոնից՝ ԹՐԻՓՓ շրջանակի փաստաթղթի վերաբերյալ
«Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» (ԹՐԻՓՓ) նախագծի` Հայաստան-ԱՄՆ իրականացման շրջանակի հրապարակման վերաբերյալ համատեղ հայտարարություն
Հետևյալ հայտարարության տեքստը տարածվել է Հայաստանի Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների կառավարությունների կողմից։ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն այսօր հանդիպում են ունեցել Վաշինգտոնում՝ հրապարակելու «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» նախագծի (ԹՐԻՓՓ) իրականացման շրջանակը։ Այս փաստաթուղթը, որը հրապարակված է ստորև, նոր քայլ է 2025 թվականի օգոստոսի 8-ին Սպիտակ […]
ԱՄՆ պետքարտուղարությունը կասեցրել է ներգաղթային մուտքի արտոնագրերի տրամադրումը (GREEN CARD)
ԱՄՆ պետքարտուղարությունը կասեցրել է ներգաղթային մուտքի արտոնագրերի տրամադրումը բազմազանության արտոնագրի (գրին քարտ) խաղարկության շրջանակում։ Այդ մասին ասված է ԱՄՆ դեսպանության Ֆեյսբուքի էջում: «Մենք ժամանակ և անհրաժեշտ միջոցներ կտրամադրենք ԱՄՆ ազգային ու հասարակական անվտանգությունը պաշտպանելու համար։ DV-2027 ծրագրի վերաբերյալ այս պահին նոր հայտարարություններ առկա չեն։ Հավելյալ տեղեկությունների համար այցելեք՝ shorturl.at/bJyNR»,- նշված է գրառման մեջ: